ÖZÜMÜZLE ÜRETIYORUZ PROJESI

Şirketimiz, 2005 yılından bugüne İŞKUR desteğiyle Özümüzle Üretiyoruz Projesi’ni hayata geçirmektedir. Proje ile engelli bireylerin, engel, eğitim, iş tecrübeleri ve vasıflarına uygun iş ortamlarında istihdamı hedeflenmiştir. 

İstihdam, engelli bireylerin sosyal, ekonomik ve kültürel yaşama entegrasyonlarında en önemli unsur olarak ortaya çıkmaktadır. “Özümüzle Üretiyoruz Projesi”, engelli bireylerin istihdam edilerek, kendi kendilerine yeten, ekonomik bağımsızlığını elde etmiş, özgüveni tam bireyler haline getirmeyi amaçlamaktadır. 

Özümüzle Üretiyoruz Projesi ile 2005 yılından bugüne 3402 engelli bireyi özel sektör kuruluşlarına istihdam edilerek kendi kendilerine yeten bireyler haline getirilmiştir.Proje ile engelli istihdam zorunluluğu bulunan iş yerlerine çalışma ortamlarına uygun, üretimlerine katkı sağlayacak engelli istihdam imkanı sunulmuştur.

Proje, engellilerin iş görüşmesi konusunda sıkça karşılaştığı ulaşım, muhatap bulamama, geri çevrilme gibi sorunları ortadan kaldırmıştır.

Proje sonunda elde edilen başarı ile kamuoyunda engelliler hususunda oluşmuş, engelli bireylerin üretemeyeceği, diğer insanlarla uyum içinde çalışamayacağı vb. ön yargıları ortadan kaldırarak kamuoyu bilinçlenmesini sağlanmıştır.