FEV SBK

Engelli Çocuklara Yönelik Sportif Beceri  ve Koordinasyon Projesi ile, fiziksel yetersizliği olan eğitilebilir zihinsel, serebral palsili, spina bifidalı, omurilik yaralanmalı ve amputeler başta olmak üzere 4–12 yaş grubu engelli çocuklara sportif beceri kazandıracak eğitimler  verilmesi hedeflemektedir.
Proje kapsamında engelli çocuklara fiziksel tıp ve rehabilitasyon programları dışında kalan egzersizler yaptırılarak fiziksel hareket kabiliyetlerinin artırılması amaçlanmıştır.
Proje, Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu işbirliği ile ilk kez 2007-2008 yılları arasında İstanbul Kartal’da AB STK Hibe Programı kapsamında başarıyla uygulanmıştır. Aynı işbirliği ile 2010 yılında Marmara Üniversitesi Anadoluhisarı Spor Akademisi bünyesinde kurulan SBK Merkezi’nde hizmet sürdürülmektedir.
Proje güçlü iki yerel ortakla 2013 yılında Gaziantep’e taşınmıştır. AB Hibe desteği ile 2014 yılında tamamlanan proje; 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren Şehitkamil Belediye’sinin tahsis ettiği mekanda, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin spor eğitmen bütçesine sağladığı destek ve şirketimizin katkılarıyla sürdürülmektedir. 
Eğitim ile engelli çocuklarda gözle görülür değişimler yaşanmış, tekerlekli sandalye ile eğitime gelen çocuklar, eğitim sonunda ilk adımlarını atmıştır.
Engelli Çocuklar Sportif Beceri Ve Koordinasyon Eğitimi Projesi kapsamında eğitimden geçen engellilerin topluma entegrasyonları sağlanarak kendi kendine yeten bireyler haline gelmelerini sağlayacak altyapı oluşturulmaktadır.