Mutlu Engelli Hattı

2008 yılında hizmete açmış olduğumuz Mutlu Engelli Hattı ile ülkemizde yaşayan engelli bireyler için çok özel bir hizmete daha imza attık. Ülkemizde yaşayan engelli bireylerin ve engelli yakınlarının yaşadıkları en önemli sorunlardan biri de kendileriyle ilgili yasal düzenlemeler, haklar ve kendileri ile ilgili verilen hizmetler konusunda bilgi sahibi olamamaları. Engelli bireyler ve yakınları için uygulamaya konulan hizmetler, haklar ne denli yararlı olursa olsun, bu konularda bilgi sahibi olmadığı sürece düzenlemeler amacına ulaşmamakta, dolayısıyla bir fayda doğmamaktadır.

Böyle bir önemli ihtiyaçtan yola çıkarak, başta engelli ve engelli yakınları olmak üzere kamuoyunun engellilikle ilgili her konuda bilgi ihtiyacını karşılamak, danışmanlık hizmeti vermek gayesiyle Mutlu Engelli Hattı Çağrı Merkezi Projesini hayata geçirdik. Projenin önemli hedeflerinden biri de engellilerle ilgili verilen hizmetlerde standardizasyon sağlamak ve ilgili yasalara işlerlik kazandırmak.

444 60 00 numarası ile Türkiye’nin her noktasından arayan herkese engellilik konusunda hizmet vermeyi ve sağladığı önemli bilgilerle engelli ve engelli yakınlarının yaşamlarını iyileştirmeyi hedefleyen Mutlu Engelli Hattı’nın çalışanları da de yine engelli bireylerden oluşuyor. Mutlu Engelli Hattı, kapsam ve kapasite bakımından ülkemizde ve dünyada ilk kez uygulan bir sosyal sorumluluk projesi olma özelliğini taşıyor.